Nekrenta svoris

Laikotės dietos, bet svoris – nė iš vietos. 6 situacijos, kai svoris nekrenta

Ką daryti, kai kalorijų gerokai sumažinote, einate į sporto klubą, vakarais nebeprisikemšate, o svoris vis tiek nekrenta? Gal prisitaikysite vieną iš šių situacijų.

Pirma situacija

Galbūt bandote lieknėti vartodami kokius nors vaistus? Įrodyta, kad kai kurie vaistai didina apetitą. Tai kai kurie kontraceptikai, hormoniniai preparatai, antidepresantai, antialerginiai antihistamininiai preparatai. Kai kurie vaistai sulaiko organizme skysčius, todėl svoris labai sunkiai krenta.

Ką daryti? Atidžiai perskaitykite apie vaistų, kuriuos vartojate, pašalinį poveikį. Jei manote, kad jie trukdo lieknėti, pasitarkite su gydytoju, kad skirtų kitus panašius, bet neveikiančius svorio vaistus.

Antra situacija

Toliau laikotės dietos, bet nutarėte nebesportuoti. Iš pradžių svoris neauga, o net krenta (nes raumenys „suvalgo“ daugiau kalorijų nei lašinukai). Bet po kiek laiko pastebite, kad raumenukai pasidengė riebalų sluoksniu.

Ką daryti? Vėl pradėkite sportuoti. Galite pasirinkit ne tokią intensyvią programą. Juk treniruotis galima net gulint.

Trečia situacija

Jūsų mama ir močiutė – apkūnios nuo jaunystės. Tačiau Jūs iš paskutiniųjų stengiatės pasiekti tobulas kūno formas. Deja, nelabai sėkmingai.

Ką daryti? Jokiu būdu nenumokite ranka. Pasirinkite patinkančią lieknėjimo programą ir jos laikykitės. Deja, jei kitiems pakaks retkarčiais save sugriebti į rankas, jūs su antsvoriu turėsite kovoti visą gyvenimą.

Ketvirta situacija

Negalite numesti svorio, nes sergate kokia nors svorį „auginančia“ liga. Įrodyta, kad kai kurios ligos – hipofizės, ginekologinės, endokrinologinės – didina svorį.

Ką daryti? Būtinai pasikonsultuokite su gydančiu gydytoju ir gydytoju dietologu. Jie jums patars tinkamą dietą.

Penkta situacija

Laikotės dietos, bet svoris – nė iš vietos.

Ką daryti? Tikėtina, kad dieta jums netinkama. Patogiausia pasirinkti tokią dietą, kurios nė nejusite. Išbraukite iš raciono kelis labiausiai tukinančius produktus, sureguliuokite valgymų skaičių, porcijas. Laikantis tokios nealinančios dietos, galima kuo puikiausia jaustis, net pamirštant, kad lieknėjate. Tik svoris, žinoma, kris lėčiau.

Šešta situacija

Raumenys sveria gerokai daugiau nei riebalai, todėl intensyviai sportuojant svoris gali ilgai nekristi.

Ką daryti? Džiaukitės, kad tapote grakštesni, standesni, stipresni. Mėgaukitės raumenukais, kurie atsirado tose vietose, kur anksčiau buvo tik „kisielius“. Matuokite kūno apimtis, meskite ne svorį, o centimetrus. Beje, dauguma lieknėjimo mankštų tuo ir paremtos. Svertis čia niekas nesiūlo, užtat pedantiškai matuoja liemens, šlaunų ir klubų apimtis.

Parengė Rasa Grinkevičienė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *