kalorijos

7 kertiniai lieknėjimo akmenys ir truputis negailestingos statistikos

Įrodyta, kad lieknėjimo epidemija labiausiai paplinta sausio mėnesį, antroji jos banga nuvilnija prieš maudymosi sezoną. Kaip lieknėti, atrodo, jau visi žinome. Tačiau kodėl tik nedaugelis pasiekia trokštamo rezultato? Tikriausiai ta saujelė laimingųjų gerai perprato lieknėjimo aritmetiką.

7 kertiniai lieknėjimo akmenys:

Pirmas. Negalima per savaitę numesti daugiau nei 1 kg. Greitai lieknėjant krenta ne riebalai, kaip galima įsivaizduoti. Pirmiausia netenkama vandens, po to – angliavandenių ir raumenų masės. Staiga sumažinus kalorijų kiekį, organizmas pagal programą „badas“ pradeda kaupti maisto atsargas juodai dienai. Organizmo savisaugos sistema kaupia ne ką kitą, o riebalus.

Antras. Jei ryžotės laikytis labai griežtos dietos, suskaičiuokite, kiek per dieną kalorijų suvartosite. Jei mažiau nei 800 – jūsų sveikatai gresia didelis pavojus.

Trečias. Jei jūsų antsvoris didesnis nei 20 kg, negalima mesti svorio nepasitarus su gydytoju.

Ketvirtas. Greičiausius rezultatus duoda „stebuklingos“ dietos, kurių esmė – atsikratyti skysčių. Jei dieta paremta skysčių išvarymu, galima sulieknėti labai greitai. Tačiau tokia dieta – tik saviapgaulė. Juk netenkama ne riebalų, o skysčių, kurie sugrįžta taip pat lengvai, kaip ir išeina.

Penktas. Laikantis bet kokios dietos būtina vartoti maisto papildų ir įvairių vitaminų bei mineralų kompleksų. Net jei laikotės daržovių ir vaisių dietos, yra didelė tikimybė susirgti avitaminoze, nes kai kuriuos vitaminus organizmas pasisavina tik kartu su kitomis maisto medžiagomis, pavyzdžiui, riebalais. Ypač dėl avitaminozės pavojingos dietos, kurių pagrindas – baltyminis maistas, o angliavandeniai iš raciono išbraukiami. Tai dietos pagal Atkinso sukurtą lieknėjimo metodiką, kai galima valgyti daug mėsos, bet liepiama atsisakyti daržovių ir vaisių. Tokia dieta labai nualina organizmą.

Šeštas. Laikantis dietos, reikia pakeisti ne tik maisto kiekį, bet ir valgymo ritmiškumą. Būtina valgyti tuo pačiu metu.

Septintas. Kuo dažniau žmogus lieknėja, o po to vėl pilnėja, tuo daugiau tikimybės, kad jis susirgs cukriniu diabetu arba širdies-kraujagyslių ligomis. Organizmas labai nemėgsta staigių permainų ir svorio svyravimų, todėl geriausia vieną kartą antsvorį numetus, palaikyti tinkamą svorį ir neleisti jam svyruoti daugiau nei 5 kg.

4 pavyzdžiai iš statistikos

Iš 200 žmonių, kurie laikėsi griežtos dietos, tik 1 pavyksta išlaikyti pasiektą svorį metus laiko. Kiti 199 pamažu vėl pradeda pilnėti.

Genetiškai tik 1 moteris iš 40 gali pasiekti modelio matmenų. Visos kitos 39, siekdamos išsvajotų matmenų (90x60x90) luošina savo organizmą.

Tik 38 proc. pasaulio gyventojų yra normalaus svorio. Net 26 procentams reikia medicininio gydymo nuo nutukimo.

Kas gerai, esant 18 metų, gali būti labai blogai sulaukus 40-ies. Svoris bėgant metams turi šiek tiek augti. Tai gamtos dėsniai, kurių laužyti gydytojai nepataria. Vadinasi, jei 18-metė sveria 50 kg ir jaučiasi puikiai, tai dar nereiškia, kad su tokiu svoriu ji gerai jaustųsi būdama 40 metų.

Parengė Rasa Grinkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *