humusas

Humusas gali padėti valdyti svorį

Humusas yra vienas skaniausių daržovių padažų, kurio skonis toks pat geras, kaip pitos duona su falafeliais. Bet ar tai tikrai žmogaus organizmui tinkamas maistas? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte apie jo maistinę naudą. Kokybišką humusą rasite rojausobuoliai.lt.

Kas yra humusas?

Humusas yra populiarus padažas, gaminama iš avinžirnių, sezamo sėklų arba tahini (sezamo sėklų pastos), alyvuogių aliejaus, citrinos ir česnako. Jis kilęs iš Artimųjų Rytų, bet lengvai randamas prekybos centruose ir parduotuvėse, dažnai su skirtingais klasikinio recepto vingiais, pavyzdžiui, karamelizuotu svogūnų humusu, marokietišku humusu ar skrudintų pipirų humusu. Hummus gaminamas tiesiog sumaišius visus ingredientus maisto smulkintuve. Jame gausu jums naudingų riebalų, taip pat skaidulų ir augalinių baltymų.

Naudingas skaidulų šaltinis

Pagamintas iš avinžirnių (garbanzo pupelių), humusas yra natūraliai turtingas skaidulų. Tyrimai patvirtina, kad avinžirniuose esančios skaidulos turi teigiamą poveikį mūsų žarnyno sveikatai, skatina naudingų bakterijų skaičių, o tai savo ruožtu padeda pagerinti žarnyno sveikatą. Pupelėse ir ankštiniuose augaluose, kaip ir avinžirniuose, gausu baltymų, atsparaus krakmolo ir skaidulų – visa tai lėtina jų virškinimą. Tai reiškia, kad jie turi žemą glikemijos indeksą (GI) ir stabiliau išleidžia energiją. Valgydami daugiau šių žemo GI maisto produktų, galite išlaikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje ir padėti kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Humuso sudėtyje yra daug skaidulų turinčių avinžirnių, taip pat alyvuogių aliejaus ir sezamo sėklų, kurie yra širdžiai naudingų mononesočiųjų riebalų šaltinis. Tyrimai rodo, kad dietos, kuriose gausu ankštinių augalų, pavyzdžiui, avinžirnių, gali padėti sumažinti mažo tankio lipoproteinų (MTL) cholesterolio kiekį, o mononesočiųjų riebalų, ypač alyvuogių aliejaus, vartojimas gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

humusas
Humusas gali padėti valdyti svorį

Humusas gali padėti valdyti svorį

Atrodo, kad reguliarus humuso įtraukimas į dietą yra susijęs su mažesniu svoriu, mažesniu kūno masės indeksu (KMI) ir geresne juosmens apimtimi. Taip yra iš dalies dėl esančio krakmolo, kurio trečdalis yra amilozės rūšis. Šis krakmolas yra atsparesnis mūsų virškinimo fermentams, o tai reiškia, kad kuo daugiau amilozės maiste, tuo maistas mažiau virškinamas.

Ar humusas saugus visiems?

Humusas yra saugus daugumai žmonių, tačiau jei esate alergiškas bet kuriai sudedamajai daliai, pavyzdžiui, avinžirniams (ankštiniams augalams), sezamo sėkloms ar česnakams, turėtumėte jo vengti valgyti. Taip pat verta nepamiršti, kad kai kuriuose parduotuvėje pirktuose humusuose gali būti netikėtų priedų, todėl prieš pirkdami visada patikrinkite etiketes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *