Puodai

Puodai. Kaip išsirinkti tinkamiausius figūrai ir sveikai gyvensenai

Geri puodai ne mažiau svarbūs virtuvėje, nei pažangi buitinė technika. Nenuostabu, kad pasiryžus atnaujinti puodus kyla įvairių klausimų.

Puodų įvairovė įspūdinga

Išties – puodų įvairovė glumina. Nuo pigių ir lengvų, sustatytų prekybos centrų ar net statybos prekių parduotuvių lentynose, iki įspūdingai brangių, eksponuojamų specializuotose parduotuvėse, kur konsultantas apie puodą gali paskaityti visą paskaitą. Atėjus laikui puodus keisti (o tai dažniausiai sutampa su įkurtuvėmis, virtuvės atnaujinimu ar tiesiog – senųjų puodų „moraline mirtimi“), kyla ne vienas klausimas.

Pavyzdžiui – kodėl tokios didelės puodų kainų žirklės? Kuo ypatingi brangieji? Kuo blogi pigesni, nejau svils nuo pirmos dienos? Kiek puodų reikia 3–4–5 asmenų šeimai? Kokio dydžio puodai universaliausi? Ar labai svarbu, kokie dangčiai? Ir t.t.

Šiame straipsnyje, kurį padėjo parengti garsių puodų gamintojų atstovai, rasite atsakymus į svarbiausius klausimus apie puodus.

Ką apgalvoti prieš perkant puodus

Pirma. Nuspręskite, kiek reikia puodų, atsižvelgdami į du aspektus: kaip dažnai gaminate ir kokiam kiekiui žmonių. Jeigu maistą sau gaminasi tik vienas žmogus, – pakanka 2–3 puodų, jei kelių asmenų šeima, – reikės daugiau ir įvairesnių puodų. Rekomenduojama ieškoti puodų rinkinio, nes jame paprastai būna sukomplektuoti populiariausi dydžiai pagal skirtingas paskirtis. Be to, rinkinys visada atrodys stilingiau, puodų nereikė slėpti spintelėse – jie net papuoš virtuvę, išrikiuoti ant viryklės!

Antra. Apgalvokite, iš kokios medžiagos pagaminti puodai jums labiau patinka. Jie gali būti iš nerūdijančio plieno, ketaus ar aliuminio (mažiau populiarūs). Pasirinkimą pagal medžiagą gali lemti gaminimo įprotis, taip pat puodų priežiūra – tarkime, nerūdijančio plieno indus galima plauti indaplovėje, užtat ketaus puodai plaunami rankomis. Jeigu nekenčiate indų plovimo, ketaus puodai jus vargins. Universaliausi – nerūdijančio plieno puodai, jie populiariausi rinkoje.

Trečia. Puodų parametrus – diametrą, talpą litrais, aukštį – rinkitės ir pagal tai, ką mėgstate gaminti, kokie šeimos valgymo įpročiai. Puodai aukštu kraštu labiau tinka sriuboms gaminti, bulvėms virti. Žemi puodai skirti troškiniams. Greitpuodžiai padės sutaupyti laiko, produktai liks sveikesni, tad labai tinka moksleivius auginančioms šeimoms, kai maisto reikia „čia ir dabar“.

Ketvirta. Puodų pasirinkimas priklauso ir nuo viryklės tipo – svarbu atkreipti dėmesį, ar puodai tinka indukcinei viryklei (nors šiais laikais jau daugelis puodų pritaikyti visoms viryklėms, tačiau vertėtų įsitikinti).

Penkta. Žinoma, kaina, kurią numatę palengvinsite paieškas.

Šešta. Svarbi ir jūsų motyvacija – kodėl ruošiatės pirkti naujus puodus. Jei tai tik estetinis poreikis, nes senieji puodai nebegražūs, tuomet paieškos palengvėja. Tačiau būtų kvaila kartu neprijungti ir laiko taupymo ar sveikatinimo misijų – kokybiškuose puoduose maistas lieka sveikesnis, ypač gaminant greitpuodžiuose.

Puodai
Stiklinių dangčių privalumas, kad galima stebėti gaminimo procesą

Rankena – ne smulkmena

Kai apsvarstėte šiuos 6 punktus, galite keliauti į puodų skyrių. Tačiau ir čia reikės atidumo. Atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

Rankenos. Jas apžiūrėkite, ypač jei mėgstate gaminti ilgiau, nes tuščiavidurės rankenos neįkaista, galima saugiai ir patogiai naudoti puodą. Rinkoje yra visai neįkaistančių rankenų.

Dangčiai. Stiklinių dangčių privalumas, kad galima stebėti gaminimo procesą. Metalinių dangčių privalumas – nesuduš, juos galima plauti indaplovėje. Rinkoje yra puodų rinkinių, kurių dangčiai pritaikyti lengvam skysčių nupylimui – viename dangtyje net keli skirtingi koštuvo tipai, priklausomai nuo to, kas yra gaminama. Tokie dangčiai nepamainomi verdant bulves, makaronus.

Dangčius pakilnokite ! Metalinis dangtis turėtų būti sunkus, kad verdant nedrebėtų ir nekeltų triukšmo.

Kai kurie dangčiai turi angą garų išleidimui, kiti – neturi. Paprastai tokią angą turi uždedami dangčiai. Įleidžiami dangčiai angos neturi – garus išleidžia per visą perimetrą.

Papildomos funkcijos. Kai kurių puodų korpusai yra su užapvalintu nupylimo krašteliu, kad būtų patogu nukošti produktus. Kai kurie puodai turi matavimo skalę puodo vidinėje dalyje ant sienelės tiksliam skysčių kiekio matavimui puode.

Grožis ir dar kartą grožis. Puodų rinkinį per keletą ateinančių metų matysite dažniau nei artimiausią draugą, gal net šeimos narį. Tad puodai visų pirma jums turi būti gražūs. Gamintojai prisitaiko prie pirkėjų norų – yra puodų su spalvotomis detalėmis, įdomių formų rankenomis, skirtingo dizaino dangčiais. Tad neignoruokite ir „meilės iš pirmo žvilgsnio“ veiksnio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *