kalanetika

Kodėl kalanetika vadinama Karališka mankšta

Šiais laikais norintys sportuoti tikrai turi iš ko pasirinkti. Sporto klubai siūlo mankštos sistemas įvairiausio temperamento ir sveikatos žmonėms: nuo meditacinės jogos iki intensyvios aerobikos. Lietuvėms moterims labai tiko kalanetika.

Iš kur kilusi kalanetika?

Kalanetika kilusi iš Amerikos. Taip pavadinta sukūrėjos Kalan Pinknei vardu. Ši moteris ilgai dirbo balerina, paskui dėl traumos turėjo mesti baletą. Įgijusi gydytojos specialybę Kalan Pinknei pradėjo studijuoti jogą, važinėjo po Rytų kraštus – Tibetą, Himalajus, Indiją – ir tobulinosi, kol sukūrė sau tinkamą mankštos kompleksą – kalanetiką. Kalanetika tobulai tiko Kalan, nes moteris nebegalėjo daryti įprastų šuoliukų, bet jos kūnui ir toliau reikėjo krūvio ir įprastų baleto pratimų. Dabar Kalan leidžia vaizdajuostes ir knygas apie kalanetiką. 29 unikalūs kalanetikos pratimai greitai sulaukė stulbinančios sėkmės, nes šia mankšta susidomėję žmonės greitai numesdavo svorį, sustandindavo kūną, o svarbiausia – atsikratydavo stuburo, pusiaujo, galvos skausmų.

JAV ši mankštos sistema labai populiari. Kalanetikos užsiėmimai labai paplitę Rusijoje, Lenkijoje, Vengrijoje. Kalanetika užsiiminėja Anglijos princesės ir rūmų damos, garsios Holivudo aktorės.

Kokia šios mankštos esmė?

Kalanetika – tai baleto, jogos ir tempimo pratimų mišinys, vadinamas ypač moteriška mankšta. Čia nėra šuoliukų ar staigių judesių, mankšta paremta tempimo pratimais, todėl tausoja sąnarius ir širdį. Jeigu įprasta mankšta degina tik riebaliukus, tai kalanetika stangrina ir grakština kūną. Atliekant daugumą įprastos mankštos pratimų dirba paviršiniai raumenys. Giluminius raumenis išjudinti labai sunku. O kalanetikos pratimai tai gali. Kalanetikos pratimai labai lėti, todėl apgaulingai atrodo, kad jie lengvi. Paskaičiuota, kad viena valanda kalanetikos lygi 7 valandoms klasikinės gimnastikos arba 24 valandoms aerobikos. Beje, kalanetika labai saugi sergantiems sąnarių ligomis.

Kalanetikoje nėra jokių pagalbinių priemonių – svarmenų, gumų ar lankų. Naudojamasi tik tokia sienele, šalia kokios pratimus atlieka balerinos. Ant tos sienelės užkėlus kojas atliekami tempimo pratimai.

Ar ši mankšta tinkama visiems?

Kalanetika niekada nesportavusiam žmogui iš karto gali pasirodyti sunki, bet jei žmogus yra sportavęs, kalanetika tiks ir sulaukus solidaus amžiaus. Vienas tempimo pratimas trunka nuo 40 sekundžių iki 1,5 minutės, todėl juos daug patogiau atlikti grupėje, o ne namuose. Kai reikia ilgai būti vienoje padėtyje, netrukus norisi ją pakeisti. Todėl svarbu, kad šalia būtų treneris ir laiku pastebėtų netikslumus.

Kam ypač rekomenduojamas šis sportas?

Kalanetika labai tinka tiems, kurie nori pagerinti laikyseną, sustangrinti raumenis. Kalanetikoje yra nemažai pratimų, stiprinančių nugaros raumenis, stuburą. Mankštinantis dirba giluminiai raumenys, gražiai formuojasi figūra, nyksta celiulitas. Kalanetikoje daug pratimų skirta pilvo presui, tad po kelių mėnesių sportavimo sumažės ir sustangrės pilvukas.

Neila Ramoškienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *