Celiulitas – tai smarkiai padidėjusios, sustorėjusios riebalinio audinio ląstelės. Kai odoje ir poodyje sutrinka limfos veikla, riebalų ląstelės išburksta ir pradeda spausti aukščiau esančius odos sluoksnius. Dėl to odos paviršiuje matomi gumbeliai.
Netiesa, kad celiulitas atsiranda su amžiumi. Dauguma šiuolaikinių aštuoniolikmečių ar dar jaunesnių merginų jau jo turi. Celiulitą padovanoja netinkama mityba, gazuoti gėrimai ir sėslus gyvenimo būdas. Žinoma, svarbūs ir genai, nes polinkį galime pavedėti.
Jei merginos ir moterys mažai sportuoja, jų medžiagų apykaita lėta, todėl net ir liekniausios gali turėti apelsino žievės odą.
Nėštumas – ypač palankus laikas celiulitui
Nėštumo metu vyksta natūralūs organizmo pokyčiai: didėdamas pilvukas spaudžia vidaus organus ir kraujagysles, todėl kraujotaka apsunkinama. Antroje nėštumo pusėje pasikeičia kūno svorio centras. Jei moteris nešioja aukštakulnę avalynę, kraujui dar sunkiau cirkuliuoti. Nėščios moterys pastebi, kad kojos būna sunkios, patinusios. Dėl kraujotakos sutrikimų ląstelės nebegali gauti reikalingų ir atiduoti jau panaudotų medžiagų, todėl pradeda formuotis kosmetinis celiulitas.
Figūrų tipai
Galima išskirti 3 moterų figūrų tipus:
vyrišką (platūs pečiai, siauri klubai, lieknos kojos),
kriaušės ( siauri pečiai, platūs klubai, apvalios šlaunys)
smėlio laikrodžio ( proporcingi pečiai ir klubai, plonas liemuo).
Pirmasis tipas labiausiai neatsparus celiulitui. “Vyriškoje“ figūroje celiulito gumburėliai pirmiausia pasirodo ant rankų, liemens, šonų. Vėliau jis plinta apimdamas ir kitas kūno vietas.
„Kriaušei“ celiulitas pirmiausia atsiranda ant sėdmenų ir šlaunų.
„Smėlio laikrodžiui“ celiulito pasirodo visose poodžio vietose tolygiai.
Celiulito formavimasis yra gana spartus reiškinys, moteris, turėjusi lygią odą, po metų gali pastebėti celiulito visose kūno vietose. Kova su celiulitu yra sunki ir dažnai ne tokia veiksminga, kaip norėtųsi. Tik dideli fiziniai krūviai ir dietos leidžia atsikratyti ,,apelsino žievės”. O grįžus į įprastą gyvenimo ritmą, ji vėl atsiranda. Tad žymiai efektyviau celiulitui neleisti atsirasti, negu paskui su juo kovoti.
Hiegienos procedūros
Dušas. Jei prausimuisi duše skirdavote 5 minutes, dabar tą laiką pailginkite trigubai. Nepakanka kūno išmuiluoti dušo žele ir nuprausti vandeniu. Įsigykite šiurkštesnę masažinę kempinę ir gerai ištrinkite odą: kylančiais judesiais eikite nuo pėdų, čiurnų iki šlaunų.
Masažuojant pagerėja kraujotaka.
Vonia. Kartą per savaitę galite pasidaryti šiltą anticeliulitinę vonią su jūros druska. Galima įberti ir kitų natūralių priedų, kurių kvapas jums malonus: pušų, rozmarinų ekstraktų. Taip gausite dvigubos naudos: kūnas ilsėsis, raumenys ir kraujagyslės atsipalaiduos, o poodis lengviau išskirs į išorę sukauptus skysčius. Druska turi savybę traukti skystį. Suaktyvėję odos procesai neleis formuotis celiulitui.
Masažai
Profilaktinis limfodrenažinis masažas rekomenduojamas visiems. Švelnūs judesiai suaktyvina kraujotaką, oda geriau aprūpinama reikalingomis medžiagomis.
Speciali kosmetika
Yra įvairios kosmetikos, kuri didina odos elastingumą. Ją naudodama, vėliau galite išvengti strijų ir celiulito.
Ginta Liaugminienė