Ūgio ir svorio proporcijos

Penkios dažniausios lieknėjančiųjų klaidos

Pirmoji klaida. Norint sulieknėti reikia tapti vegetaru

Jei atsisakysite mėsos, bet pulsite prie riešutų, saulėgrąžų, džiovintų vaisių, medaus, ryžių, makaronų ir kitų tradicinių vegetarinių valgių, gali būti, kad ne tik kad nesulieknėsite, bet gerokai papilnėsite. Vegetarinėje mityboje daug angliavandenių, kurie yra „energijos bombos“. Jei gyvenimo būdas sėslus, tokia mityba prideda svorio.

Antroji klaida. Reikia iš raciono išbraukti visus riebalus

Visų pirma, to padaryti neįmanoma. Net rupiausioje duonoje yra riebalų, o ką kalbėti apie žuvį, varškę, kitus dietinius patiekalus. Visiškai atsisakyti riebalų labai pavojinga. Juk dalis vitaminų tirpsta tik riebaluose, juos organizmas įsisavina tik kartu su riebalais. Žuvų riebaluose ir augaliniuose riebaluose yra sveikatai būtinų sočiųjų rūgščių ir kitų būtinų medžiagų.

Trečioji klaida. Švieži vaisiai ir daržovės padeda sulieknėti geriau, nei virti ar troškinti garuose

Kai kurios daržovės, pavyzdžiui, raudonosios pupelės, turi toksinų, kurie dingsta tik pavirus 20 minučių. Brokoliai verdant netenka nemalonaus kartumo, kai kurios daržovės žalios paprasčiausiai neskanios. Kai kurios daržovės, paveiktos termiškai (pavyzdžiui, morkos ir pomidorai), išskiria maistingąsias medžiagas, kurias organizmas lengviau įsisavina.

Ketvirtoji klaida. Geriausias lieknėjimas – kuo mažiau suvartoti kalorijų. Sportuoti taip lieknėjant nebūtina, nes sportas tik sužadina apetitą

Laikydamiesi mažai kalorijų turinčios dietos, greitai sudeginsite riebaliukus, bet kūnas bus išglebęs. Sportas padeda formuotis raumenynui, o raumenys – tai puikiausi kalorijų degintojai, jie padės nesustorėti, kai dietos nebesilaikysite.

Penktoji klaida. Jei nevalgysi po 18 vakaro – tikrai sulieknėsi

Jeigu viskas būtų taip paprasta, galbūt pasaulyje nebeliktų storulių. Svarbu ne kada, o ką ir kiek valgyti. Idealu, kai pavyksta didžiąją paros maisto dalį suvalgyti dieną, kai organizmas aktyviai kažką veikia. Tuomet gautas maistas tuoj pats sunaudojamas energijai gaminti, o ne „kraunamas” į atsargas. Tačiau lieknėjant atsisakyti vakarienės nepatariama.

Parengė Rasa Grinkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *