Figūra po gimdymo

Po gimdymo krenta svoris? Ne visada tuo reiktų džiaugtis

Nė viena mama neišeina iš gimdymo namų atrodydama daug plonesnė, nei įėjo. Tačiau šiuolaikinės moterys gyvena labai aktyviai, nesėdi užsidariusios namuose, dažnai jaunos mamos derina ar tęsia studijas, todėl tie užsilikę keli kilogramai daugumai moterų savaime ir ištirpsta.

Priaugo 63 kg

Pagrindinės svorio kritimo po gimdymo priežastys

Krentantis svoris ne visada gali būti vertinamas kaip pozityvus dalykas. Labai dažnai svoris pradeda staigiai kristi dėl vadinamojo motinystės nuovargio sindromo. Jis pasireiškia chronišku nuovargiu ir visišku energijos nebuvimu. Tai nenuostabu, nes joks kitas darbas taip emociškai ir fiziškai nevargina, kaip motinystė. Ir jis tęsiasi ištisą parą. Visos mintys ir energija nukreipiamos tik į kūdikį. Mama niekada nepamirš pamaitinti kūdikio, tačiau gali pamiršti pavalgyti pati. Jos svoris gali kristi tol, kol kas nors iš artimųjų nepasakys: stop, mamyte, tu turi pasirūpinti ir savimi. Ir nepasiūlys savo pagalbos rūpinantis kūdikiu.

Jei po gimdymo svoris vis krenta, nors moteris ir reguliariai maitinasi, nereikia delsti ir manyti, kad taip ir turi būti. Reiktų kreiptis įgydytoją, atlikti kraujo tyrimus, ištirti cukraus kiekį kraujyje. Galbūt bus reikalinga ir endokrinologo konsultacija, kad būtų įvertinta skydliaukės funkcija. Vien vitaminai ir maisto papildai vartojimas čia gali ir nepadėti.

Ar turi tiesioginės įtakos moters figūrai tai, kiek kilogramų ji buvo priaugusi per nėštumą

Jei nėštumo metu moteris maitinosi sveikai, nepiktnaudžiavo angliavandeniais ir priaugo 9-11 kilogramų, ji gali tikėtis, kad po mėnesio ar dviejų vėl įlįs į savo pamėgtus džinsus – t.y. susigrąžins tokią figūrą, kokia buvo iki gimdymo. Toms, kurios priaugo 20 ir daugiau kilogramų, reikės didesnių pastangų ir ilgesnio laiko, kad susigrąžintų buvusią figūrą.

Ar turi įtakos pagimdžiusios moters figūrai tai, ar ji maitina krūtimi, ar ne

Pradėjusios maitinti krūtimi, kai kurios mamos stengiasi kuo daugiau ir sočiau pavalgyti, mėgsta močiučių rekomenduojamą chalvą, riešutus, kad tik pieno būtų daugiau ir jis būtų kokybiškesnis. Deja, nuo maisto kiekybės pieno nepadaugės, mama tik priaugs nereikalingų kilogramų. Negerai ir tai, jei maitinanti moteris per dieną suvartoja per mažai kalorijų. Tokiu atveju pienui gamintis bus naudojamos jos kūno atsargos, pradės kristi svoris, o moteris jausis išsekusi.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *