Nėščioji baseine

Aš laukiuosi. Gal pradėti sportuoti ir plaukioti?

Kai pirmą kartą nėštumo testo brūkšneliai parodo didžiąją gyvenimo permainą, vienoms nerimas ir baimė sukausto protą, o kitoms laime pražysta pasaulis. Tačiau visos kaip viena susirūpina, kaip toliau gyventi, maitintis, kad tik užsimezgusi gyvybė gautų viską, kas tik įmanoma. Kartais niekuomet nesportavusi būsimoji mama ima mankštintis – juk jei ne dėl savęs, tai dėl savo mažylio. Ar tikrai sportas besilaukiant yra svarbus?

Kuo svarbi nėščiųjų mankšta

Kūno kultūra nėščioms moterims yra svarbi tiek kūnui, tiek dvasiai. Sportuodamos nėščios moterys stiprina raumenis, neleidžia jiems suglebti, tonizuoja kraujotaką, gerina širdies darbą, kartu moterys atsipalaiduoja, pailsi nuo buities rūpesčių, nuo kitų šeimos narių. Jos gali visą dėmesį skirti tik savo būsimam kūdikiui, su juo pabendrauti, kartu su juo pajudėti. Ne mažiau svarbu pasidalyti rūpesčiais su kitomis nėščiosiomis, pasitarti. Tinkamai fiziškai pasiruošus gimdymas bus gerokai lengvesnis ir truks trumpiau. Bus mažesnė komplikacijų tikimybė, kūnas greičiau atsistatys po gimdymo.

Sportuojančios moterys susidraugauja ir bendrauja net ir po gimdymo, kartu su vaikučiais eina pasivaikščioti.

Kaip sportuoja nėščios moterys

Vienas užsiėmimas standartiškai trunka 45-50 min., sportuojama 2–3 kartus per savaitę – baseine ir salėje. Čia naudojami „Gymnic” kamuoliai, atliekami įvairius atsipalaidavimo, jėgos pratimai. Tai galima vadinti nėščių aerobika, tik aerobinio rėžimo nepasiekiama. Nesiekiama sportinių rezultatų, tiesiog gerinamas bendras fizinis pasirengimas, tonizuojami raumenys, gerinamas širdies darbas.

Kuo ypatinga nėščiųjų mankšta vandenyje

Dauguma besilaukiančių moterų lanko baseiną, nes vandenyje netenkama 90 proc. svorio, raumenys dirba visu krūviu, neperkraunamos tos sistemos, kurios dirba vaikštant, bėgant. Vandenyje moterys gali dirbti visa jėga, jos drąsiai plaukioja.

Vandenyje sportuoja ir moterys, kurios nemoka plaukti. Baseine yra daug priemonių, kurios palengvina sportavimą. Pratimai su plaukimo lentomis stiprina vienos ar kitos grupės raumenis. Pratimai su kamuoliais treniruoja pusiausvyrą. Net ir nemokėdamos plaukti moterys gali sportuoti visai nebijodamos.

Nemėgstančios grupinių pratimų nėštukės gali baseine tiesiog ramiai plaukioti. Toks plaukimas lavina ištvermę, treniruoja širdį. Kiekviena plaukia tiek, kiek gali. Labai smagu matyti, kai vieną treniruotę moteris nuplaukia du ratus, kitą – jau tris, o po to ir penkis. Tai rodo, kad  treniruojama širdelė, kraujotaka, priprantama prie krūvio. Gimdant tai pagelbės.

Literatūroje rekomenduojama plaukioti pradėti nuo 12 nėštumo savaitės. Tačiau praktikoje yra atvejų, kai pagimdžiusios moterys plaukioja savo malonumui ir netikėtai vėl pastoja. Vadinasi, jos plaukioja jau nuo pat pradžios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *